Nejméně čtyři vloupání má na svědomí recidivista

  •  

Ve vazební věznici skončil 27letý recidivista, který je podezřelý z několika krádeží. Muž krádežemi způsobil škodu přes čtvrt milionu korun a poškodil cizí majetek v hodnotě asi dvacet tisíc korun.

„V minulosti třikrát trestaný muž se v polovině listopadu v Krupce vloupal do skladu autoservisu, kde odcizil kufřík s několika stokorunami, z areálu si pak odnesl ještě buben s prodlužovacím kabelem. Přibližně měsíc nato se v Teplicích vloupal do zastavárny, ze které odcizil patnáct mobilů, které byly nabízeny ke komisnímu prodeji, majitel vyčíslil škodu na odcizených věcech na padesát tisíc korun. Dalšího vloupání se dopustil koncem roku, v Teplicích se vloupal do prodejny barev, kde odcizil pokladní kasu, tu nedaleko místa činu vypáčil a vzal z ní dva tisíce korun. Poslední zatím prokázané krádeže se dopustil začátkem ledna v Krupce, kde se vloupal do zastavárny, ze které si odnesl tři plata se šperky,“ popisuje trestnou činnost muže mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Recidivista byl obviněn z přečinů krádeže a poškození cizí věci, aby na svobodě v páchání trestné činnosti nepokračoval, bude na soud čekat ve vazbě, v krajním případě mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*