Nejlepší mladí záchranáři jsou ze Žalan

  •  

V prostorách stanice Teplice konalo okresní kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář. Soutěže se zúčastnilo 12 družstev ze základních škol okresu Teplice.

Družstva soutěžila ve třinácti disciplínách, v nichž děti prokazovaly nejen své znalosti, ale i fyzické dovednosti. Mezi disciplíny patřila například znalost první pomoci, dopravní test, znalost požární ochrany a chování za mimořádných událostí. Děti si také vyzkoušely své znalosti práce s buzolou a orientaci v mapě, znalosti improvizovaných prostředků ochrany či uzlování. Mezi testy fyzické zdatnosti patřil běh na hasičskou věž nebo horolezecká stěna.

Ve vyrovnané soutěži zvítězilo družstvo žáků Základní školy Žalany, jako druzí se umístili žáci Základní školy Bílá cesta z Teplic a třetí místo získalo družstvo ze Základní školy Kostomlaty pod Milešovkou. Oceněna byla nakonec všechna družstva, přičemž první dvě obdržela pozvánku do krajského kola soutěže, která se uskuteční 14. června v zámeckém parku v Děčíně.

Lukáš Marvan, HZSÚK


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*