Nejlepší mladí řemeslníci jsou z Teplic

  •  

Ocenění Mladý řemeslník převzalo pětadvacet žáků a žákyň středních odborných škol a učebních oborů z celé republiky. Z teplické Střední školy AGC byli nominováni dva žáci oboru elektrikář Ondřej Bureš a Tomáš Nguyen. Při slavnostním ceremoniálu v historickém sídle horní parlamentní komory oba dostali pamětní diplom, věcné dary a květiny. Na závěr došlo i na přípitek.

Nominace na ocenění vyžadovala splnění několika kritérií. Kromě vynikajícího studijního prospěchu i inovativní přístup ve škole a podíl na hospodářském růstu u externího sociálního partnera. „To všechno oba naši žáci splnili. Tímto jim gratuluji k dosaženému ocenění a přeji, aby jim pozitivní přístup vydržel i nadále. Pro celou naši školu se jedná o důležitou událost a všichni jsme na výsledky našich žáků náležitě hrdi,“ uvedl ředitel školy Tomáš Holomek.

Slavnostní předávání ocenění Mladý řemeslník roku 2021, které vyhlašuje Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska, se uskutečnilo 20. října v Senátu, v prostorách hlavního sálu Valdštejnského paláce. Záštitu nad touto prestižní akcí převzali 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička a předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Drahoš, DrSc. Dále pak Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR včetně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*