Nedlužíte městu? Budete mít levnější koupaliště

ilustr. obr.
  •  

Obyvatelé Bíliny, kteří nemají vůči městu žádný dluh za odpad, mohou mít letos o polovinu nižší vstupné na koupaliště na Kyselce. Musí si však zařídit průkaz na slevu, který bude vydáván zdarma.

Pokud máte v Bílině trvalé bydliště, můžete požádat o vydání průkazu na slevu ze vstupného platný na rok 2018 na bílinském Městském úřadu v hlavní pokladně. Průkaz bude vydán po ověření, zda nedlužíte za odpad.

“Rada města rozhodla o navýšení ceny vstupného na koupaliště pro letošní rok pro dospělou osobu. Navýšení se však bude týkat pouze těch, kteří si nevyzvednou průkaz na slevu. Průkaz nemohou získat lidé, kteří dluží za odpad a také obyvatelé jiného města či obce,” vysvětlila vedoucí finančního odboru Michaela Vršková.

Loni zaplatila dospělá osoba za vstup 60 korun, letos zaplatí 120. Průkaz však bude opravňovat k 50% slevě. Vstupné 40 korun pro děti a 30 korun pro handicapované s průkazkou ZTP a ZTP.

Po předložení průkazu na slevu budou pokladní na koupališti požadovat i platný občanský průkaz, případně jiný průkaz s fotografií, aby si mohly ověřit totožnost, aby nedocházelo ke zneužití slevy. Koupaliště se veřejnosti otevře 1. června.

„Navýšení vstupného na koupaliště se netýká dětí nebo seniorů. Vstupné pro tyto osoby zůstává nezměněno a průkaz tedy není zapotřebí,“ doplňuje vedoucí finančního odboru Michaela Vršková. Průkaz se tak nevystavuje seniorům, dětem, řádně studujícím do 26 let či osobám se ZTP a ZTP-P včetně doprovodu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*