Teplický radní Petr Měsíc: Ve městě dochází k nátlaku i na těžce postižené!

  •  

Jako člen Rady města Teplice jsem podal podnět pro řešení přetrvávajícího stavu, který považuji za neakceptovatelný a nehodlám se smířit s tím, že o situaci všichni ví, ale nic konkrétního se doposud neudělalo k nápravě.

Jedná se konkrétně o mnohokrát kritizované a i dle oficiálních zdrojů protizákonné používání technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla, tedy botiček firmou, která v Teplicích provozuje parkovací služby.

Ze zákona smí technické prostředky k zabránění odjezdu vozidla používat pouze Policie čR či městská policie. V žádném případě však nesmí tyto prostředky používat soukromá firma. Z tohoto faktu vycházím a očekávám, že se příslušné orgány budou tímto stavem zabývat.

Na základě reakcí občanů jsou praktiky zaměstnanců firmy, poskytující parkovací služby v Teplicích nátlakové a v jistých případech dochází k útisku občanů a návštěvníků města tím, že jsou nuceni podepisovat uznání dluhu s hrozbou následných sankcí.

Dochází k perzekuci občanů vytvářením neakceptovatelného nátlaku a to dokonce občanů s těžkým zdravotním postižením, jako se tomu stalo například dne 21. května, v ulici Mrštíkova, mamince těžce postiženého chlapce. I přes viditelné postižení, i přes umístěnou značku ZTP/P byl na maminku vyvíjen arogantní nátlak, postrádající jakékoli dobré mravy a hraničící s útiskem.

V poslední době se na mě osobně navíc obrátilo několik občanů s podobnými zkušenostmi, a proto považuji situaci za hranicí únosnosti a požaduji její řešení. Stejným tématem se již delší dobu intenzivně zabývá zastupitel Tomáš Jarolím a i díky jemu existuje vyjádření krajského úřadu ve smyslu neoprávněnosti takového postupu.

V žádném případě neobhajuji ty řidiče, kteří úmyslně nezaplatili za poskytovanou službu parkování. Za každou službu, je-li poskytnuta, má být zaplaceno. Jsem však zásadně proti perzekuci občanů se zdravotním postižením a především jsem proti používání nátlakových metod a protizákonných prostředků na území Statutárního města Teplice, za což používání „botiček“ soukromou firmou považuji.

Petr Měsíc, člen Rady města Teplice a zastupitel

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*