Navzdory opatřením se v Princi slavilo

  •  

Během nouzového stavu, v době kdy majitelé hotelů a restaurací kolísají na hraně existence se v teplickém hotelu Prince de Ligne, který patří exposlanci Petru Bendovi, slavilo.

Navzdory protikoronavirovým opatřením se na místě setkali desítky lidí. Mezi nimi i liberecký krajský ředitel policie Vladislav Husák, který byl kvůli tomu odvolán policejním prezidentem z funkce, expremiér Jiří Paroubek, místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr nebo vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, který kvůli tomu rezignoval na post poslance.

Případem se zabývá i policie. Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové se věc na základě informací zveřejněných v médiích prověřuje. „V případě, že se potvrdí, že došlo k porušení vládních nařízení, bude věc předána správnímu orgánu, což je teplický magistrát,“ řekla policejní mluvčí.

Magistrát podle tajemníka města Marka Fujdiaka počká na závěry policejního šetření a pokud dostane podnět, bude se případem zabývat v rámci přestupkového řízení.

O akci nevěděli ani tepličtí strážníci, ale jsou podle slov jejich ředitele Michala Chrdleho připraveni poskytnout Policii ČR kamerové záznamy. „Kamera tam je, ale neobsáhne celé náměstí, takže záleží, jakým směrem byla zrovna nastavená,“ vysvětluje.

Nad akcí se pozastavují i místní podnikatelé v pohostinství, kteří osobně s vládními opatřeními nesouhlasí. „Neměla bych s touto akcí problém, protože sama s nesmyslnými vládními omezeními nesouhlasím. Ale to by se k tomu samému názoru museli veřejně přihlásit i všichni zúčastnění včetně pana majitele hotelu Prince de Ligne. Samozřejmostí je, aby při akci dodržovali veškerá hygienická opatření. S čím opravdu nesouhlasím, je pokrytecké chování těchto lidí,“ dodává majitelka pivovaru Monopol v Teplicích Gabriela Schönbauerová. (gz)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*