Návštěvnost teplického aquacentra po letech uzavírání a mnoha omezení nadějně roste

  •  

Covidové vlny se svými úplnými nebo částečnými omezeními výrazně zasáhly do provozu AQUACENTRA Teplice. Souběžně s omezením rostla cena energií, která gradovala s válečným konfliktem na Ukrajině. Ředitel AQUACENTRA Michael Paraska našel na problematické sezóně i pozitiva.

Už je to téměř rok, kdy došlo ke znovuotevření areálu po poslední vlně covidu. Jak hodnotíte toto období?

Na konci května 2021 došlo k otevření areálu a všichni z AQUACENTRA byli natěšeni na návštěvníky. Ale z pohledu návštěvnosti jsme bohužel spokojeni nebyli. Do konce roku jsme měli průměrnou denní návštěvnost jen kolem 500 návštěvníků. Lepší byl pouze měsíc srpen a období mezi vánočními svátky.

Čím si nízkou návštěvnost vysvětlujete?

Tak jednoznačně byla návštěvnost ovlivněna podmínkami pro vstup, nejdříve systém O-T-N (očkování – test – nemoc), následně jen O-N (očkování – nemoc). Ne každý už byl kompletně naočkovaný, ne každý chtěl být očkován, ne každému stály vodní radovánky za účelové testování.

Co pro chod AQUACENTRA přinesly všechny vlny covidu?

Jsme tři roky od dokončení rekonstrukce a více jak jeden rok z této doby jsme byli zavřeni. Kromě ztrát na vstupném a nákladů na starty a restarty provozu pro nás jako provozovatele vyplývá nepříjemnost v podobě uplynutí dvouletých záruk na technologie, aniž jsme měli možnost dvouletou záruku využít v plném provozu, což se teprve může časem projevit. Raději bych přešel k pozitivnějším záležitostem.

Jaké pozitivní záležitosti máte na mysli?

Po znovuotevření jsme byli plni elánu. Na veřejnost jsme se těšili a měli pro ni naplánovány spousty akcí. Začali jsme hned Mezinárodním dnem dětí s produkční agenturou Dance-Mission.CZ. S agenturou jsme ještě na podzim realizovali Halloween a nyní, 24. dubna 2022, bude pro veřejnost akce „Vítání jara v Dětském světě“. Navázali jsme spolupráci s profesionálními potápěči ze skupiny SEAMASTER a třikrát během necelého roku jsme nabídli veřejnosti v rámci vstupumožnost si vyzkoušet potápění s přístrojem. Díky freediverovi Davidu Venclovi u nás proběhla akce „Základy freedivingu“, vyzkoušeli jsme „saunové ceremoniály“ a další zpestření pro návštěvníky…

V AQUACENTRU nedávno proběhl mezinárodní squashový turnaj. To je squash u vás tak populární?

Ano, určitě je. Během necelého půlroku proběhly v AQUACENTRU tři turnaje, a to mezinárodní turnaj „Mahr Cup Teplice 2021“, dále „turnaj „SLV Ranglistenturnier 2022“ a jako zatím poslední to byl mezinárodní turnaj „AQUACENTRUM Cup Teplice 2022“, jehož jsme byli hlavním partnerem. Body z turnaje se započítávaly do světového squashového žebříčku.

Nebyl jste spokojen s loňskou návštěvností. Jak to vypadá letos?

Lépe. Vzhledem k tomu, že plavecké areály kolem nás byly na začátku roku uzavřeny, těšilo se naše centrum z poměrně veliké návštěvnosti. A co je ještě lepší – ohlasy byly velice kladné. Především Dětský svět byl hojně navštěvován. Lidé reagují na vzhled a stav po rekonstrukci. Z jejich pohledu jde o vydařené dílo. My se však stále ještě potýkáme s nedostatky, které vzniknou při skoro každé stavbě. Blíží se však kolaudace, a tak se konečně, po třech letech, dostaneme do „ostrého“ provozu.

Co na vás aktuálně čeká?

Probíhají práce na opravě střešního pláště. Čeká nás jarní období, kdy se areál musí připravit na letní provoz. Naší snahou je poskytovat co nejlepší a nejkvalitnější služby. I naši nájemci se snaží, aby jejich služby též splňovaly vysoký standard. V prostorách fitness došlo ke kompletní výměně zařízení, což kvitují především mladí návštěvníci. V restauraci PLAVECKÁ bylo zavedeno fitness menu. Novinek je více. Bohužel se všichni potýkáme s vysokými náklady na energie.

Kdy bude otevřeno venkovní slunění, když jste zmínil letní provoz?

Venkovní slunění většinou otevíráme podle počasí, a proto bych spíše doporučoval sledovat naše webové stánky a profil na Facebooku, kde se veřejnost dozví nejen o venkovním slunění, ale o všech důležitých věcech, akcích, které budeme pořádat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*