Náročný zimní Milada Winter Run

  •  

V sobotu 2. února odstartoval v Roudníkách zimním během Milada Winter Run již druhý ročník sportovního seriálu Milada Tour. Vyprodaný zimní závod nakonec zvládlo 472 běžců, kteří na zledovatělých cestách v okolí jezera Milada museli odolávat silnému dešti, ledu a nízké teplotě těsně nad bodem mrazu.

„Všem závodníkům, kteří do toho šli společně s námi, patří velký obdiv a respekt. Nezastavil je ani déšť, mokro a teplota kolem dvou stupňů,“ říká organizátor Michal Neustupa a dodává: „Podmínky nebyly vůbec jednoduché. Den před závodem přišla obleva, ale protože v noci mrzlo, museli jsme na mnoha místech trasy odsekávat i desítky metrů cest pokrytých ledovkou. Nakonec jsme část trasy museli z bezpečnostních důvodů změnit. Právě za bezpečné zajištění trasy patří velké poděkování Honzovi Váchovi a jeho týmu. Nelze vynechat ani skvělé dobrovolníky, kteří se o běžce starali s maximální snahou.“

Druhý ročník zimního běhu Milada Winter Run zaznamenal opět rekordní počet závodníků a dokázal, že i na Ústecku dokáží místní organizátoři uspořádat profesionální akci s kvalitním obsazením.

Na hlavní 10 km trase vylepšil své loňské druhé místo ústecký Petr Zuda, který o 30 vteřin porazil děčínského Josefa Procházku. Třetí místo bral Petr Cmunt, který doběhl za Procházkou v těsném závěsu. Ženský závod na 10 km ovládla duatlonová mistryně světa Ulrike Schwalbe z Německa, která porazila ve finiši o pouhé 3 vteřiny Simonu Nekolovou. Třetí místo si připsala Bára Králová.

Na kratší 5 km trase přiběhl s obrovským náskokem téměř tří minut Jan Karko. Druhé místo vybojoval Martin Horkulič před mosteckým Erichem Panitzem.  Z žen byla nejlepší loni druhá Eva Slavíková. Skvělý výkon předvedla také druhá Alena Hájková a po krátké běžecké pauze zotavující se Zuzana Rusínová.

Součástí sportovního seriálu Milada Tour je také soutěž týmů. Po prvním závodě je zatím ve vedení Brutal Team Děčín před loňskými vítězi Kabrňáky. Třetí místo hájí s těsným náskokem Šneci v běhu.

Seriál Milada Tour pokračuje už v květnu Cyklozávodem Milada a velkým vrcholem celé Tour bude opět červnový Milada Run. Registrace na obě akce probíhají online na webu www.miladatour.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*