Napsali jste nám: George Michael Band zvedl diváky ze židlí

  •  

Koncert s názvem Last Christmas proběhl 28. prosince v Estrádním sále Domu kultury v Teplicích. Na všech návštěvnících bylo vidět, že si velkolepý koncert opravdu užívají. Byl připraven nabitý program složený z nově nastudovaných skladeb proložených zaručenými hity. Mezi ně jistě patří Freedom nebo nádherná balada Let Her Down Easy. Poprvé ale zazněla například velmi známá vánoční píseň Last Christmas, podle které se i celý koncert jmenoval.

Byl jsem mezi diváky pln očekávání, zda se podaří udržet úroveň zahajujícího koncertu z února minulého roku. Ten totiž představil dvouletou práci na přípravách a pod názvem George Michael Freedom Project všechny diváky, včetně mne, naprosto okouzlil a nadchnul. Ano, jsem jejich velký fanda a sleduji je od začátku, ale udržet vysokou laťku není úplně sranda.

Mohli jsme tento jedenáctičlenný band vidět na dalších koncertech i na venkovních scénách, ale přeci jen atmosféra sálu se světly a komornější náladou přináší ještě něco dalšího navíc. Je možné se více soustředit na detaily, na kterých si hudebníci dali tak záležet.

A taková atmosféra se podařila i na vánočním koncertu. Příjemně překvapil i malý dáreček v podobě kousku vánočního cukroví s fotkou George Michaela na každém místě v sále, byl tam hned tak nějak s námi a cukroví zkrátka k Vánocům patří. Zrovna tak jako příjemná kvalitní hudba, kterou nám muzikanti servírovali, co se do nás vešlo.

Tentokrát si frontman Robert Redlich přizval jako hosta smyčcový kvartet Severočeské filharmonie Teplice. S podporou důmyslné hry světel a skvělého zvuku emoce proudily sálem a při rychlejší písni nebylo vůbec jednoduché zůstat sedět.

No co, když to nejde, tak to nejde. Zprvu decentně, ale podpořeni dalšími, jsme se vydali na bocích sálu tančit. To náladu v hledišti i na pódiu ještě více nakoplo, tanečníků přibývalo, a za potlesku ve stoje se nastavoval více jak dvouhodinový program o další přídavky.

Byl to opět opravdu skvělý zážitek a já se moc těším na další vystoupení, ať je kdekoli. Jako Tepličák jsem na ně opravdu hrdý.  Přiznám se Vám…. Chci je vidět a slyšet v Londýně, se kterým jsou od začátku spjati. A jelikož zde pobývám, udělám pro to maximum. Takže pokud do toho jdete se mnou, brzy nashle v UK.

Petr Jílek


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*