Napadení řidiče MHD šetří policie

  •  

V Teplicích mířili zbraní na řidiče MHD. Napadení řidiče autobusu MHD, linky č. 6 se stalo 30. června 2017 kolem 8:50 hodin v Teplicích na Mánesově náměstí. Napadení pravděpodobně souvisí s předchozí jízdou v jízdních pruzích.

Řidiče MHD zablokoval řidič vozidla SUV zn. Mercedes, hráškově zelené barvy, které typově odpovídalo buď vozidlu s označením Mercedes – GL 2007, případně Mercedes – GLS 2017. Následně spolujezdec z Mercedesu vystoupil, začal řidiči autobusu vulgárně nadávat, plival na něj a přes otevřené okénko ho napadal pěstmi. Poté se k němu přidal i druhý muž a rovněž poškozeného verbálně i fyzicky napadal a plival na něj. Nakonec měl řidič Mercedesu ze svého auta vytáhnout blíže neustanovenou zbraň, natáhnout závěr a přes čelní sklo mířit na řidiče autobusu. K výstřelu nedošlo, oba podezřelí pak z místa činu odjeli.

„Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování, dosavadním šetřením se nepodařilo zjistit relevantní skutečnosti, které by vedly k ustanovení totožnosti pachatelů. Řidič byl ve věku 35 – 40 let, 175 – 180 cm vysoké štíhlé postavy, na sobě měl tmavou koženou bundu, na tváři měl strniště, mluvil česky a trošku šišlal. Druhý pachatel, který seděl na místě spolujezdce, byl ve věku 25 – 35 let, 170 – 175 cm vysoké zavalité až tlusté postavy. Na očích měl dioptrické brýle s černými rámečky, měl tmavé nakrátko střižené vlasy, hovořil česky bez přízvuku, či nějaké vady řeči,“ upřesňuje podrobnosti k pátrání Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.

V souvislosti s tímto případem policie žádá svědky incidentu, případně cestující z autobusu, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k pachatelům, nebo jejich vozidlu, aby kontaktovali policisty z obvodního oddělení v Teplicích, ul. Vrchlického buď osobně, nebo na tel. č. 974 440 100, případně poznatky sdělili na linku 158.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*