Na úřadě už nemusí lidé čekat, mohou se objednat

ilustr. obr.
  •  

Na bílinském městském úřadu spustili nově rezervační a vyvolávací systém. Lidé mohou předejít frontám a budou se moci ke konkrétnímu úředníkovi předem objednat anebo on-line zjistí, kolik lidí případně čeká ve frontě.

“Lidé se mohou objednat přímo na konkrétní den a hodinu přes rezervační formulář na internetových stránkách města. Vyhledají si dobu, která je volná, a vyplní jednoduchý formulář. Následně jim přijde na e-mail výzva k potvrzení objednávky, aby nedocházelo ke zneužívání rezervací,” vysvětlil vedoucí oddělení IT Miloslav Dvořák.

Rezervační systém je k dispozici na webu města www.bilina.cz, v pravé nabídce dole. Po rozkliknutí si lidé vyberou z požadovaných činností. Ke svému úředníkovi na vyřízení občanských průkazů a cestovních dokladů, evidence obyvatel, místních poplatků, řidičských průkazů, evidence motorových vozidel a dovoz vozidel, se tak lidé mohou objednat jako k lékaři.

Do formuláře zadají své osobní údaje a emailovou adresu, na kterou posléze obdrží čtyřmístný kód, který zadají do vyvolávacího systému přímo v budově úřadu.“Do kanceláře budou lidé vyzváni v objednanou hodinu, čas se však může mírně lišit, když je v kanceláři předešlý návštěvník, který si vyřizuje své požadavky,” doplnil vedoucí oddělení IT.

Na webových stránkách pod kolonkou Rezervační systém je také k dispozici on-line náhled, kde lidé zjistí, kolik přepážek je v provozu a kolik lidí na ně čeká.

Na jednotlivých pobočkách už funguje i vyvolávací systém. Návštěvník po příchodu na terminálu označí svou pobočku a vyjede mu lístek s pořadovým číslem. Na monitoru poté zjistí, kolik lidí je před ním a na jakou přepážku má jít. V případě nejasností se lidé mohou zeptat ostrahy ve vstupní hale úřadu či přímo pracovnic na jednotlivých přepážkách.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*