Na Teplicku už se topí

  •  

Topná sezona startuje. V Chomutově a Klášterci nad Ohří se topení naplno rozehřálo 19. září, v dalších městech – Kadani, Jirkově, Teplicích a Bílině pak 20. září. V Ústí nad Labem tomu bude 21. září.

Loni se začalo topit až před svatým Václavem, konkrétně v Ústí nad Labem, Teplicích a Bílině 25. září a v Chomutově, Klášterci nad Ohří, Jirkově a Kadani ještě o den později. Topilo se 238 dnů.

Jak se určuje, kdy se začne topit, vysvětluje Ota Schnepp, mluvčí Skupiny Čez. „Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC dva dny po sobě a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7:14 a ve 21:00 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát. V případě ukončení či přerušení otopné sezony je tomu naopak. Také se vychází z přání zákazníků, když chtějí zatopit dříve, nebo naopak přerušit dodávky tepla,“ popsal Schnepp.

V Ústeckém kraji, dodává ČEZ Teplárenská teplo do Ústí nad Labem, Trmic, Chomutova, Jirkova, Klášterce nad Ohří, Kadaně, Teplic, Bíliny, Ledvic, Dubí, Krupky, Duchcova, Hrobu a Oseku. Jedná se o bezmála 90 000 domácností.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*