Na Teplicku se v současnosti vydatně kope

  •  

Hned na několika místech Teplicka se Severočeská vodárenská společnost chystá kopat a opravovat vodovody a kanalizaci. Na některých místech se lidé musí připravit na komplikace, protože stavba povede přes silnice nebo přes chodníky.

V Teplicích vodaři pracují na dvou místech. V ulici Jana Koziny, kde opravují vodovod o délce 201 metrů. Ve Střední ulici pak pracují nejen na rozvodech vody, ale i na kanalizaci. Podle mluvčího SVS Jiřího Hladíka byly v obou lokalitách rekonstrukce nutné kvůli špatnému technickému stavu.

Na prvním místě je vodovod již z roku 1927. Výkop povede v silnici, práce je ale naplánována i s plynaři, kteří se zde podívají na své rozvody. SVS chce práci dokončit 30. června. Druhá stavba má být hotová ještě o měsíc dříve. Rozvody vody jsou zde z roku 1930, kanalizační stoka je ještě o čtyři roky starší.

SVS pracuje ale i v Ledvicích na Teplicku. I zde se zaměřila na vodovod a kanalizaci. „Odstraněním kanalizační výusti navíc dojde ke zlepšení životního prostředí, protože odpadní vody od zhruba 110 obyvatel budou místo vypouštění do potoka odváděny na místní čistírnu odpadních vod k přečištění,“ uvedl ředitel SVS Bronislav Špičák. Vše bude hotové na konci září.

V okres Teplice SVS letos naplánovala celkem 25 staveb za 152,1 milionu korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*