Na Telnickém rohlíku se místo lyžování mezi brankami běhalo

  •  

Běh obřím slalomem. Zní to netradičně, ale takový byl jednadvacátý ročník lyžařského závodu pro veřejnost Telnického rohlíku.

Čtyři a šedesát osm. Tolik bylo nejmladšímu závodníkovi a nejstarší závodnici letošního Telnického rohlíku. Poprvé za jedenadvacet ročníků tohoto veřejného lyžařského závodu nestáli jeho účastníci na lyžích, ale mezi slalomovými brankami běhali. Organizátoři tak i přes nedostatek sněhu otevřeli letošní sezonu.

Nejmladší účastník, čtyřletý Vilém, byl přesvědčen, že vyhraje. I když místo lyžování musel běžet. „My jsme ani netrénovali, my jsme domácí, máme tady chajdu, tak to tady známe,“ vysvětlil sebedůvěru svého syna jeho otec.

Trať byla dlouhá zhruba tři sta metrů. Pořadatelům nakonec nahrávalo mrazivé počasí a nevypnuli sněhová děla, závodníci probíhali pří kolem nich.

„Už se mi běhalo někdy líp,“ řekl jeden ze závodníků Jan Vyškrabka v cíli. „ Na lyžích je to lepší. Sněžná děla navíc navodila atmosféru, nebylo vidět na cestu, perfektní závod.“

Ředitelem závodu byl Martin Škopek. „Zima stávkovala, bylo teplo, tak jsme se rozhodli udělat protest . Že se místo lyžování poběží,“ vysvětlil. Sníh sice začal pár hodin před závodem padat, ale bylo ho málo. V den závodu ale nakonec začalo i mrznout. Jak Martin Škopek dodal, paní Zima se očividně zalekla a nakonec těsně před závodem přece jen přišla.

A jak se běželo jedné z nejstarších závodnic Evě Krycnerové? „Jako neběželo se mi nějak dobře, poslední třetina je hluboký sníh. Já bych uvítala spíš běžet do kopce. A důležité je, že jsme se tady sešli jako každý rok. Už se na to pokaždé těšíme,“ řekla.

Telnického rohlíku se letos zúčastnilo 106 závodníků.

 

Lucie Valášková/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*