Na Stínadlech bodovali fotbalisté z Děčína

Foto: KÚÚK
  •  

Družstvo mladých fotbalistů Základní školy Kamenická Děčín, kteří zvítězilo v kategorii žáků 4. – 5. třídy krajského kola McDonald´s CUPu na teplických Stínadlech. Čeká je finále v Ostravě. Soutěže se účastnilo 16 týmů z celého regionu.

„Byla to dřina, ale stála za to,“ komentoval úspěch vedoucí vítězného družstva Vladimír Trčka. Ceny nejen vítězům předával spolu s generálním sekretářem Fotbalové asociace ČR Rudolfem Řepkou, fotbalovou legendou a vedoucím A družstva FK Teplice Pavlem Verbířem a zástupcem společnosti McDonald´s Michaelem Friedrichem také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který převzal nad krajským kolem soutěže osobní záštitu.

„Gratulace si zaslouží všichni účastníci, vítězové i poražení,“ řekl hejtman s tím, že právě ti nejlepší mohou pomýšlet na regionální Fotbalovou akademii Ústeckého kraje, která s podporou kraje nově působí v Teplicích.

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol letos odpočítává už 19. ročník a jeho patronem je plzeňský fotbalový odchovanec a hráč německého klubu HERTHA Berlín Vladimír Darida. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje na 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6 – 11 let. McDonald’s CUP se hraje na téměř čtyřech tisících základních školách České republiky a stále se zapojují další.

Výsledky krajského finále

v kategorii A mladší (1. – 3. třída)
1. Masarykova ZŠ Litoměřice
2. ZŠ Zdeňka Štěpánka Most
3. ZŠ Školní Velké Březno

v kategorii B starší (4. – 5. třída)
1. ZŠ Kamenická Děčín
2. ZŠ Prokopa Holého Louny
3. ZŠ Straškov-Vodochody


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*