Na šlapadlech po hladině Milady

  •  

Jsou dárky, na které si nemůžete sáhnout nebo je zvážit na váze a přesto mají pro někoho  váhu velikou. Takový dárek dostali uživatelé sociálních služeb Arkadie od pana Húšťavy, provozovatele půjčovny šlapadel na rekultivačním jezeru Milada u Chabařovic. Tím dárkem byl zážitek v podobě půldne, stráveného na břehu i na hladině 250ti hektarové vodní plochy.

Klienty sociálně terapeutických dílen a stacionářů přivítalo příjemné prostředí, ale také pohoštění v podobě točených limonád a párků v rohlíku. „Jako bonus jsme si mohli zdarma půjčit na libovolný čas šlapadla,“ říká Petra Týrová, jedna z doprovázejících asistentů, „takže se na nich mohli všichni vystřídat. Na každém čtyřmístném  šlapadle byl s klienty vždy jeden z asistentů.“ Všichni byli nadšeni a už se těší na další sezónu, protože byli pozváni, aby přijeli za rok zase.

Poděkování patří jak Martinu Húšťavovi, tak zapojeným pracovníkům Arkadie. Chcete-li pomoci i vy,  navštivte portál Darujme.cz. Tady naleznete a můžete podpořit projekt na vybavení rekonstruovaného objektu chráněných dílen a stacionáře v Krupce.

 

Josef Hon, Arkadie Teplice 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*