Na nejvyšší rozhlednu ve tmě

  •  

Zajímavý tip na pozdně odpolední či dokonce večerní výlet pro celou rodinu si můžete naplánovat na 29. listopadu. Od 16:00 hodin bude totiž výjimečně zpřístupněna nejvyšší oficiální rozhledna v České republice, která se nachází na severní podpůrné věži kotelny Nového zdroje v Elektrárně Ledvice.

Z výšky 140 metrů tak bude možné spatřit z ptačí perspektivy nejen nasvícený elektrárenský provoz, ale v případě dobrých povětrnostních podmínek také světla většiny měst a obcí v Krušnohoří a Českém středohoří. Vstup je zdarma, je ovšem nutné objednat se předem. „Zájemci o prohlídku a hlavně výstup na nejvyšší rozhlednu v podvečerním čase se musí předem zaregistrovat na telefonním čísle 411 102 313, případně e-mailem na infocentrum.ele@cez.cz. Kapacita jedné exkurze je 10 osob. Exkurze budou probíhat každou hodinu od 16:00 do 20:00 hodin a v případě většího zájmu po půlhodině. Více informací rovněž na www.cez.cz/ledvice,“ přibližuje mluvčí společnosti Ota Schnepp.

Samozřejmostí budou i prohlídky samotného informačního centra s interaktivními prvky. V případě výstupu na rozhlednu musí mít každý pevnou uzavřenou obuv. Děti starší šesti let se nahoru dostanou pouze v doprovodu dospělé osoby. Mladší pak mohou na „své dospěláky“ počkat v suterénu infocentra a užít si tak hrátek s permoníky či se blíže hravou formou seznámit s obnovitelnými zdroji a využitím energie. Pochopitelně musí na ně dohlédnout někdo z jejich dospělého doprovodu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*