Na návštěvě u muslimů

Zdroj: teplice.sdb.cz
  •  

Teplice jsou jedno z několika českých měst, ve kterých žije živá muslimská komunita. Abychom si vytvořili vlastní názor, pozvali jsme se k nim v rámci víkendovky s farní mládeží v sobotu 19. listopadu na návštěvu.

Návštěva muslimů proběhla v rámci víkendové akce s názvem Teplické mosty. V Teplicích funguje kolem 15 církví. Chtěli jsme touto akcí překlenout mosty, které nás od nich dělí.

Místní muslimové jsou velmi otevřeni jakékoli spolupráci a velmi rádi nás přivítali ve své modlitebně. Děkujeme především panu Ahmedovi, panu Ghalebovi a jeho dceři Íman, kteří s námi strávila své sobotní dvě hodiny. Prohlédli jsme si mešitu,  zúčastnili se muslimské polední modlitby a popovídali například o terorismu, islámu a právu šaría.

Nedělní seznámovací blok byl věnovaný evagelické církvi v Teplicích ve Sládkově ulici, jejichž fara nám poskytla zázemí na celý víkend. Místní farář Dan Páleník poutavě povyprávěl o odlišnostech evangelické a naší katolické církve.

V rámci víkendu jsme se vžívali i do jiných náboženstvích. Kolemjdoucí by se určitě divili buddhistickým mantrám, východním zpěvům či židovským obřadům. Prošli jsme také stopy třech osobností různých náboženství, které byly s Teplicemi životně spojeni.

Cílem víkendu bylo rozšířit obzory a posílil toleranci vůči lidem, kteří vyznávají jiného Boha než my nebo to dělají jiným způsob.Bojím se totiž často toho, co neznám.

Děkujeme všem, kteří nám s tímto víkendem pomohli – svým časem, propůjčením věcí apod.

Zdroj: teplice.sdb.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*