Na Family Day dorazilo více jak dva tisíce návštěvníků

Foto: Jan Macek
  •  

V sobotu 6. května oživila Zámeckou zahradu akce Family Day. Bohatý program, skvělá hudba a krásné počasí přilákalo více jak 2 500 tisíce lidí. Již druhý ročník této akce zrealizovalo Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže ve spolupráci s dalšími lokálními organizacemi.

Od sobotních patnácti hodin se od Zahradního domu ozývala pohodová hudba a dětský smích, doprovázený lákavou vůní domácích langošů, cukrové vaty, burgerů a klobás. Na hudební scéně, kterou na akci zajistil Antonín Moravec, se představili Pavel a Káča, Kolostůj a Nina Radnická trio, není proto divu, že o místo na lavičkách před altánem byla nouze.

O pestrou nabídku programu pro rodiny se postaraly Aktivity Nadohled, u kterých si velcí i malí návštěvníci mohli vyzkoušet například Bungee running, populární smyslový chodníček nebo lukostřelbu. Rybička Teplice nabídla mnoho činností pro nejmenší návštěvníky a zakoupit jste u nich mohli také lodičky štěstí, a tím podpořit jejich snahu o vytvoření a zpřístupnění veřejnosti Snoezelenu na Letné.

Dále svou činnost na akci představila Květina, u jejich stánku jste si mohli vyzkoušet chůzi na slack linu anebo manipulaci s firesticky. Stánek Mýdlárny U Zámku na akci nesměl chybět, stejně tak jako jejich tvořivá dílna. Velký úspěch mělo také Divadlo V Pytli a jejich 3D foto rekvizity. Centrum humanitární pomoci si přichystalo ukázku tradiční ukrajinské kuchyně a tanců, návštěvníci se zde mohli nechat namasírovat anebo si zaplést krásné copy. Letos se poprvé na akci prezentovala Alena Baierová od Mary Kay, která se po celou dobu akce věnovala především dívkám a ženám, které zde  mohly nechat nalíčit a poskytla jim také kosmetické poradenství.

Setkat jste se mohli také s růžovým stanem AniDefu, u kterého bylo možné podpořit útulek v Žimu zakoupením čehokoliv z jejich nabídky. Na akci se nezapomnělo ani na tatínky se syny, a stejně jako minulý rok zrealizoval Záchranný Hasičský Sbor města Teplice ukázku hasičského vozu a techniky. Tepličtí salesiáni jako již tradičně nabídli svou kreativní dílnu, lanové aktivity a malování na obličej. K dispozici měli i informační stánek, kde sdělovali mimo jiné novinky kolem Živého domu a představili také svůj nový merch.

Lákavá byla letos i nabídka občerstvení. Velký zájem byl o domácí langoše a cukrovou vatu, a na své si přišli i milovníci výborných burgerů a belgických hranolek, nebo poněkud tradičnějších klobás, které bylo možné zakoupit ve food tracích Mlsnej kocour a MIBA Burger. Celou akci zaštítil primátor města Teplice Jiří Štábl a město Teplice poskytlo finanční podporu pro její realizaci. Třetí ročník akce Family Day tepličtí salesiáni plánují na sobotu 11. května 2024.

Pavlína Mašková, Salesiánské středisko Štěpána Trochty


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*