Na brouky do teplického muzea

  •  

Výstava My brouci nabízí vedle tvorby autora Romana Franty, vytvořené speciálně pro výstavu v Teplicích, také konfrontaci obrazů brouků s částí entomologických sbírek muzea. Výstava  je pokusem provázat možnosti vystavovat současné umění s možností prezentovat sbírkové fondy Regionálního muzea v Teplicích. Pro výstavu byly pořízeny i exteriérové exponáty.

Výstavu uvedou kurátorka Vendula Fremlová a malíř Roman Franta. Vernisáž výstavy se koná čtvrtek 16. května od 18:00 ve výstavní místnosti teplického zámku a dětská vernisáž stejný den od 16:00 ve výstavní místnosti teplického zámku. Výstava potrvá do 1. září.

Malíř Roman Franta je znám především díky svým obrazům struktur přírodnin a brouků, které vytváří od 90. let 20. století. Prostřednictvím multiplikovaného motivu brouka autor glosuje svět umění i aktuálního dění. Fascinaci motivem samotným, tedy broukem, hmyzem, světem hmyzu a jeho hemžením, dokládá autor také nejnovější tvorbou, v níž tento motiv znovu oživuje a prolíná s dalším oblíbeným žánrem – portrétem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*