Muzeum přišlo o část příspěvku kraje. Výstavy dělá virtuálně

  •  

V teplickém muzeu zrovna neprožívají šťastné chvíle. Podle Evy Klášterkové bojují s s financemi na provoz i projekty a schází jim kontakt s veřejností.

Co je v muzeu nového?

Aktuální situace teplického muzea není dobrá. Přišli jsme o ředitele a přibližně o 10 procent příspěvku od zřizovatele Ústeckého kraje, takže bojujeme s financemi na provoz i naplánované projekty. Podstatně nám také chybí osobní kontakt s návštěvníky, bez nichž naše práce ztratila zpětnou vazbu. Doufáme, že bude co nejdříve vypsáno výběrové řízení na nového ředitele a už brzy se opět otevřeme návštěvníkům. Rozhodně ale nečekáme apaticky na zázrak, dál pilně pracujeme, připravujeme nové výstavy, publikace, programy pro školy a doprovodné akce a pečlivě spravujeme a zhodnocujeme přes milión sbírkových předmětů v našich depozitářích.

Chystáte online projekty?

Regionální muzeum má vlastní webové stránky, Facebook, Instagram a YouTube kanál, kde lze téměř denně najít novou aktualitu o naší práci. Muzejní expozice a interiéry teplického zámku, ve kterém muzeum sídlí, jsou přístupné každému prostřednictvím virtuální prohlídky na webu muzea. Spolupracujeme také s nejrůznějšími médii a novináři a badatelské i jiné dotazy nadále zodpovídáme mailem a telefonicky. Spojit se s námi může online každý a nás potěší jakýkoliv zájem veřejnosti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*