Muž týral několik let svou družku, po rozchodu ji znásilnil

Dlouhodobého týrání se dopouštěl padesátiletý muž vůči své družce. Ten ji několik let vulgárně nadával, opakovaně bil, vyžadoval po ní poslušnost, zakazoval chodit jinam, než do práce, kam ji i vozil, aby nebyla ani na chvíli sama, dokonce nesměla mít ani žádné kamarádky. Žena však nikdy nepožádala nikoho o pomoc, proto mu jeho chování tak dlouho procházelo. Začátkem loňského prosince se žena po několikaletém soužití s mužem rozešla.

„Poté, co se s ním rozešla, muž začal být ještě více agresivní. V prosinci jí opakovaně telefonoval a vyhrožoval, že pokud mu nebude brát telefon a nevrátí se k němu, najde ji a zabije. Koncem prosince ji napadl, když chtěla nastoupit do auta své známé, snažil se ji z vozu vytáhnout a poškozenou udeřil pěstí do obličeje. Začátkem ledna si na ni počkal před zaměstnáním a ženu odtáhl do svého auta, kde ji znásilnil, to se opakovalo i následující den. Po několika dnech za ní přišel domů, oknem vlezl do bytu a odnesl si její spodní prádlo, přitom jí zase vyhrožoval,“ popisuje mužovo chování mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Začátkem února ženu pod pohrůžkou použití nože donutil nastoupit k němu do auta, kde jí opět vyhrožoval a naposledy minulý týden poškozenou přepadl v Trnovanech a násilím odtáhl do auta, během jízdy jí vyhrožoval zabitím a vše završil fyzickým napadením.

„Jakmile žena vše oznámila, policisté agresora zadrželi a následně byl obviněn z omezování osobní svobody, znásilnění, vydírání, týrání osoby žijící ve společném obydlí a nebezpečného vyhrožování. Aby bylo zajištěno bezpečí jeho bývalé družky, byl muž umístěn do vazby, kde bude čekat na soud,“ dodává policejní mluvčí.

Pokud bude muž uznán vinným, hrozí v minulosti sedmkrát odsouzenému recidivistovi až desetiletý trest odnětí svobody.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*