Muž kouřil marihuanu a pak řídil, teď mu hrozí pět let za mřížemi

  •  

 

Až pětileté vězení hrozí 23 letému muži, kterého policisté kontrolovali za volantem osobního vozidla v Krupce. Orientační zkouškou policisté zjistili, že má pozitivní test na přítomnost návykových látek v těle, konkrétně na Cannabis, což potvrdil i muž, který přiznal, že si před jízdou vykouřil jointa marihuany.

V zavazadlovém prostoru navíc převážel téměř 90 gramů sušeného konopí, o marihuanu se také bezplatně podělil s další osobou. U soudu se tak bude zodpovídat z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Tento muž však není jediný, který řídil pod vlivem drog. Policisté v okrese Teplice od začátku letošního roku přistihli už 12 dalších osob, u kterých byla při dopravní kontrole pozitivní zkouška na návykové látky, nejčastěji ze skupin amfetaminy/metamfetaminy, nebo kanabinoidy.
Nejmladšímu řidiči, kterého přistihli zdrogovaného ve vozidle, bylo 18 let, nejstaršímu pak 37 let, v jednom případě řídila pod vlivem návykových látek 36letá žena. Ve dvou případech kontrolovali policisté i cyklisty, u kterých byla pozitivní zkouška amfetaminy/metamfetaminy, jednomu bylo 39, druhému 47 let, toho přistihli na kole pod vlivem drog dokonce dvakrát.
Osobě, která v rozporu se zákonem řídí vozidlo, tedy i jízdní kolo, nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, po kterou je ještě pod jejich vlivem, hrozí ve správním řízení pokuta od 2 500 do 20 000 korun.

Pokud někdo řídí vozidlo nebo jede na zvířeti ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil požitím alkoholického nápoje nebo užitím jiné návykové látky, může mu být uložena sankce od 25 do 50 tisíc korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*