Molo pro lodě na Miladě vadí ekologům

ilustr. obr.
  •  

Spolek Stop tunelům podal žalobu proti ministerstvu životního prostředí kvůli plánovanému vybudování přístaviště včetně inženýrských sítí u jezera Milada. Přístaviště má sloužit návštěvníkům i majitelům lodí.

Ekologům například vadí, že by se přístaviště mělo nacházet v místě, kde hnízdí vodní ptáci a chráněné druhy živočichů. Podle Davida Daduče ze spolku Stop tunelům, lidem více prospěje nynější klidné prostředí než přístav pro lodě a jachty.

Ministerstvo se žalobou momentálně seznamuje a podle jeho mluvčího Ondřeje Charváta zatím není možné komentovat důvody a argumenty žaloby. Investorem a zadavatelem veřejné zakázky je ministerstvo financí. Stavebníkem a zhotovitelem projektové dokumentace pak město Ústí nad Labem. V plánu je budování více typů mol, některé určené pro lodě a návštěvníky jezera a některé pro rozšíření ploch určených pro vodní ptactvo.


  •  

1 komentář u Molo pro lodě na Miladě vadí ekologům

  1. Prosím už někdo udělejte něco pro ty ekology. Vypněte jim na 3 dny elektriku, topení, internet. Nedovolte jim cestovat jinak než pěšky, protože na koni by týral zvíře. Do 24 hodin nebude ani jeden ekolog…

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*