Mladík okradl sousedy i svou vlastní matku

  •  

Z přečinů krádeže, vydírání, porušování domovní svobody a výtržnictví byl obviněn 18 letý mladík, který okradl nejen sousedy, ale dokonce i svou matku. Už v loňském odcizil z uzamčené místnosti sloužící k uskladnění jízdních kol v suterénu panelového domu v Bílině, kde bydlí, jízdní kolo a koloběžku celkem za 11 tisíc korun.

Nejčastějším terčem útoků byla ale jeho vlastní matka, které třeba odcizil mobilní telefon, jehož vrácení podmiňoval vydáním peněz, jídla a pití, v jejím bytě už přitom nebydlel. Když mu matka řekla, že zavolá na policii a oznámí krádež, udeřil jí pěstí do hlavy a telefon jí hodil do obličeje.

Koncem ledna se zachoval podobně, po opakovaných neodbytných požadavcích na poskytnutí jídla, pití a hlavně peněz, pro které si přišel až k matce do práce, jí po cestě domů ukradl mobil a dal se na útěk.

Minulý týden v noci se zase vrátil k bytu matky, a když mu otevřela, dožadoval se jídla a pití. Poškozená ho pustila do bytu, když ale šla do kuchyně, odcizil jí z obývacího pokoje porcelánovou amforu v hodnotě dva a půl tisíce korun.

Policisté mladíka zadrželi a po obvinění zaslali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který soudce v sobotu akceptoval. Pokud bude muž uznán vinným z přečinů, ze kterých byl obviněn, hrozí mu až čtyři roky za mřížemi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*