Mladíci na Bořni řešili své problémy, jeden z nich spadl

  •  

Celý integrovaný záchranný systém v pátek večer zbytečně zaměstnali dva šestnáctiletí mladíci, kteří se za tmy vydali na horu Bořeň u Bíliny.

„Před sedmou hodinou večer jsme na tísňové lince přijali oznámení mladistvého, který společně se svým stejně starým kamarádem vylezl na skálu, ze které druhý mladík spadl. Sám oznamovatel se bál pohnout z místa, aby také neuklouzl a nespadl dolů. Na místě už byla i matka oznamovatele, které mladík také volal, a nasměrovala policisty do lokality, kde by se měli ztracení chlapci nacházet,“ popisuje policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté po chvíli zahlédli světlo mobilního telefonu, kterým jeden z mladíků signalizoval svou polohu, vzhledem k těžko přístupnému terénu se k němu ale nemohli dostat. K chlapci, který spadl ze svahu, se dostali hasiči a lezci, kteří museli použít speciální vybavení.

„Mladíka, který utrpěl zranění dolní končetiny a množství pohmožděnin, pak hasiči společně s policisty na nosítkách přenesli k sanitce. Policistům řekl, že šel s kamarádem do skal řešit své osobní problémy, přitom popíjel alkohol, v dechu měl přes 0,7 promile, při návratu dolů pak ve tmě uklouzl a spadl ze svahu,“ doplňuje mluvčí.

K druhému prochladlému mladíkovi, který nebyl zraněný, se policisté s hasiči dostali až kolem desáté večer. Pomohli mu sejít k chatě pod kopcem, kde na něj čekala matka.

„Celý případ možná bude mít ještě dohru, jednak se bude řešit požívání alkoholu zraněným mladistvým a zároveň možné porušení legislativy, kterého se mohli nezodpovědní mladíci dopustit vstupem do Národní přírodní rezervace mimo značené cesty,“ uzavírá Daniel Vítek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*