Mladí olympionici vybojovali devět medailí

  •  

Sportovci z Ústeckého kraje na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže vybojovali celkem devět medailí. Před svým pravidelným jednáním zastupitelé mladým medailistům poděkovali.

„Chtěl bych vám jménem Ústeckého kraje poděkovat za vzornou reprezentaci, podali jste pozoruhodné výkony a věřím, že to nebyla vaše poslední medaile a uslyšíme o vás ještě někdy v budoucnu, až se třeba dostanete na olympiádu světovou,“ řekl hejtman kraje Oldřich Bubeníček.

Na zimní olympiádě dětí a mládeže na východě Čech vybojovala výprava Ústeckého kraje složená ze 110 mladých sportovců devět medailí. Nejvíce sportovci zaváleli v alpském lyžování, kde to zlatem zacinkalo hned třikrát a dařilo se i snowboardistům, kteří přivezli pět medailí. Snowboardistka Anna Halašová získala zlatou medaili ve snowboardcrossu a stříbrnou v paralelním obřím slalomu, snowboardistka Beata Kaplanová získala stříbrnou medaili ve slopestyle, ve kterém uspěli také Julie Sušická a Ondřej Sušický, kteří získali bronz. Tereza Macholdová přivezla zlatou medaili z lyžařského orientačního běhu a nadějný mladý lyžař Marek Müller má hned tři zlaté medaile. Zvítězil ve všech třech individuálních disciplínách alpského lyžování.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*