Místo zimního stadionu má být obchodní a lanové centrum

  •  

Developer Jaroslav Třešňák chce v Teplicích místo bývalého zimního stadionu postavit obchodní centrum. Pozemek, na kterém má budova vyrůst, je podle městského plánu určený pro sportoviště. Podle teplického magistrátu s tím ale plánovaná stavba není v rozporu.

Na její střeše totiž bude lanové centrum. Dá se proto očekávat, že podobně jako jiné Třešňákovy plány, i tento záměr vzbudí mezi Tepličany velkou diskuzi.

Firma JTH zveřejnila svůj záměr v informačním systému EIA pro posouzení vlivu na životní prostředí. Na místě bývalého stadionu chce postavit obchod s potravinami a dalšími obchůdky, který by měl zabírat zhruba půl hektaru – tedy plochu, jakou má přibližně fotbalové hřiště. V patře budovy by mělo být technické zázemí a na střeše lanový park na ploše cca 3200 m² se samostatným přístupem. Chybět nebude ani parkoviště pro víc než 200 aut.

Záměr počítá se zvýšením hluku, zejména kvůli zvýšené dopravě. Podle studie, přiložené k záměru, by ale měly být všechny hodnoty v normě. Developer by chtěl se stavbou začít už na podzim tohoto roku, dostavěno by mohlo být už příští rok.

Už na podzim roku 2015, kdy firma začala demolovat zbytky zimního stadionu, bylo jasné, že pozemek je určen pro sport a rekreaci. Díky lanovému parku na střeše obchodního centra vydal odbor územního plánování a stavebního řádu podle jeho vedoucí Lenky Mirgové stanovisko, že tento plán není v rozporu s územním plánem.

Zároveň ale upozornila, že záměr po tomto tzv. zjišťovacím řízení bude nutné zpřesňovat a podrobněji zkoumat pro účely vydání územního rozhodnutí i stavebního povolení. Investor také bude možná muset doplnit nějaké další studie a opatření.

Podrobnosti k plánu najdou lidé v informačním systému EIA. Připomínky ke stavbě mohou lidé i úřady dávat do 27. března.

ČRO Sever/G. Hauptvogelová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*