Ministryně Dostálová navštívila Teplice

  •  

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes navštívila Teplice. Seznámila se mimo jiné i s dlouhodobou strategií cestovního ruchu této oblasti, která spočívá zejména v nabídce zajímavých cílů turismu, ubytování a gastronomie.

„V loňském roce navštívilo ubytovací zařízení okresu Teplice 80 tisíc hostů. Z toho bylo 37 tisíc cizinců. Oproti roku 2016 tak vzrostl jejich počet téměř o devět procent. Teplice jsou jedním z nejstarších lázeňských měst střední Evropy a určitě mají co nabídnout – ne nadarmo jsou nazývány malou Paříží. Budeme se proto snažit tuto oblast propagovat pokud možno co nejvíce. Jedním z dlouhodobých cílů vlády je přimět turisty, aby jezdili i do oblastí mimo Prahu. A právě potenciál Teplic mě nadchnul. Věřím také, že CzechTourism pomůže získat do Teplic další zahraniční klientelu, a to i díky projektu Česko země hojnosti,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová s tím, že hlavní výhoda regionu spočívá především v tradici lázeňství a v umístění na mezinárodní dopravní spojnici D8 mezi Prahou a Drážďany.

Během dopoledne si prohlédla centrum Teplic a využila také turistického vláčku, který je součástí projektu VisitTeplice. Projekt by měl nabídnout další možnosti alternativních aktivit cestovního ruchu v regionu s cílem odlehčit turisticky přetíženému hlavnímu městu.

„Tak, jako je paní ministryně nadšená z našeho projektu a našeho města, tak já se přiznám, že jsem nadšený z paní ministryně a jejího týmu. Začalo to rychlým pozváním na projednání konkrétního tématu z oblasti cestovního ruchu, a následovala rychlá reakce s výsledkem osobního setkání,“ řekl jednatel společnosti VisitTeplice Tomáš Jarolím.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*