Ministr Jurečka navštívil teplické salesiány

Foto: Petr Macek
  •  

Pondělní návštěva ministra práce a sociální věcí Mariana Jurečky začala v prostorech sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v Proseticích. Společně s radním Ústeckého kraje Janem Růžičkou a náměstkem hejtmana Ústeckého kraje Jiřím Řehákem se ministr zajímal o to, jak se rodičům daří pracovat na zlepšení své nepříznivé životní situace. Zabývali jsme se otázkou nízkopříjmových rodin, které vyhledávají naši pomoc a tím, jak existenční krize rodin ovlivňuje vzdělávání a rozvoj dětí.

Další zastávkou jeho návštěvy bylo středisko pro děti a mládež v Trnovanech, kde si ministr společně s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřím Navrátilem zahrál s dětmi, které zrovna v herně byly, ping-pong. Seznámil se s ředitelem salesiánské komunity v Teplicích a jedním z vedoucích střediska Petrem Kalasem. Hovořili o tom, jakou roli salesiánská střediska hrají v životech klientů, kteří je navštěvují.

Poslední zastávkou jeho návštěvy byl Živý dům – ruina bývalých jeslí v Hlávkově ulici, která se snad již tento rok dočká tak dlouho očekávaného začátku rekonstrukce. Zde se k panu ministrovi připojil také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a radní pro majetek a investice Tomáš Rieger. Koordinátor projektu Robert Kotyšan všechny přítomné seznámil s historií domu a s plány salesiánů na jeho rekonstrukci. Narazili jsme také na otázku financování tohoto projektu a na to, jak přínosné je jeho umístění v centru Trnovan. Na závěr celé návštěvy předal pan ministr Jurečka ředitelce středisek Vendulce Drobné dar pět tisíc korun na Živý dům.

Pavlína Mašková, Salesiánské středisko Štěpána Trochty


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*