Mezinárodní den rodiny oslavila Arkadie setkáním rodin

Foto: Štěpán Hon
  •  

Stejně jako v předchozích čtrnácti letech, sešli se v sobotu předcházející Mezinárodní den rodiny, u Dubického kostelíka nad údolím Labe, rodiny klientů, zaměstnanců a přátel Arkadie. Už tradičně proběhla soutěž o největší rodinu, tedy skupinu lidí, svázaných příbuzenskými vztahy. To byl prakticky jediný bod programu setkání. Vedle toho ale byl čas na ocenění pohledu do labského údolí, do tak zvané Brány Čech, tradičně zvané Porta Bohemica, i na popovídání si s příbuznými, kteří se v mnoha případech takto pohromadě sejdou jen na tomto setkání.

A jak dopadla soutěž? Dohromady se sešlo 7 rodin, v celkovém počtu 72 účastníků. V soutěži zvítězila rodina Honova, která se sešla v celkovém počtu 32 lidí, od sotva tříměsíční Alenky po devětasedmdesátiletého Josefa. Tato rodina zvítězila v patnácti letech posedmé.

„Funkční vztahy v širší rodině jsou při péči o rodinného příslušníka s postižením velmi důležité,“ říká Lenka Machaloušová, ředitelka Arkadie a organizátorka tohoto setkání, „to vím dobře z vlastní zkušenosti. Proto tato setkání pravidelně pořádáme. Chceme tím rodinné vztahy podpořit.“ (joho)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*