Mexický průvod přilákal bezmála tisícovku lidí

  •  

Úterní slavnostní maskovaný průvod z centra města do botanické zahrady byl další ze série mexických akcí letošní sezóny a podařeným zakončením příprav výstavy Día de los Muertos, která bude v teplické botance až do 26. listopadu po boku ¡MEXIKO! Barvy! Vůně! Chutě! zkrášlovat skleníky a přibližovat návštěvníkům zajímavosti mexické flóry i kultury.

Průvod s autem a pestrobarevnými „mexickými hudebníky“ v čele vyrazil v 17:00 od domu kultury a do botanické zahrady, kde se celý den předtím chystalo občerstvení, program pro návštěvníky a dokončovaly poslední části výstavy Día de los Muertos, dorazil přibližně v 17:40.

Vyjma prohlídky skleníku byl průvod a program pro malé i velké zcela zdarma, návštěvníci měli mezi prvními možnost, zhlédnout již zmíněnou výstavu Día de los Muertos a plně se tak ponořit do atmosféry Mexika v rámci jednoho z jeho nejvýznamnějších a nejpopulárnějších svátků. Na děti čekaly soutěže, tanec i animační aktivity, všichni se pak mohli občerstvit slaným i sladkým, studeným i teplým.

„Samotného průvodu a následného programu se zúčastnilo neuvěřitelných téměř tisíc lidí! Ve vší upřímnosti – takový zájem jsme ani my sami nečekali a o to více jsme potěšeni a poctěni, že do toho tolik příznivců šlo s námi a ještě s takovým nadšením a dokonce i v parádních maskách,“ hodnotí akci ředitel zahrady Petr Šíla. Více fotek najdete zde.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*