Mercedes s českou stopou: Skla do stylového CLA vyrábějí na Teplicku

  •  

Na jarním autosalonu v Ženevě představil Mercedes čtyřdveřové kupé CLA Shooting Brake, které je zvětšenou a tedy praktičtější verzí v lednu uvedeného modelu CLA. Další ze stylově pojatých kupé luxusní automobilky má i něco z Česka.

Konkrétně boční pevná zadní skla a pevná skla zadních dveří se vyrábějí v Chudeřicích na Teplicku v závodě AGC Automotive Czech. Další závod skupiny AGC v maďarské Tatabanyi pak dodávají do tohoto modelu stahovací skla do dveří.

„Pro koncern Daimler, do něhož patří značky Mercedes již dlouhodobě, připravujeme mnoho typů autoskel pro různé modely vozů. Vždy jde o náročný projekt, který vyžaduje dlouhodobou přípravu a mnoho zkušeností kolegů z našeho vývojového týmu. Projekt Mercedesu CLA Shooting Brake i dlouhodobá spolupráce s touto automobilkou jsou důkazem, že jsme v Chudeřicích schopni díky našim šikovným lidem a špičkovým technologiím dodávat výrobky na světové úrovni těm nejlepším a největším hráčům na trhu,“ říká generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech dodává do kupé pevná zadní skla a pevná skla zadních dveří. Ročně dodá závod v Chudeřicích Mercedesu několik desítek tisíc těchto autoskel ročně. Závod v Chudeřicích dodává automobilová skla do několika modelů automobilky Daimler, která Mercedesy vyrábí. Od letošního jara je to například pro první plně elektrické SUV, které automobilka prodává pod zkratkou EQC. Pro koncern Mercedes vyvinuli v AGC také největší samozatmavovací střešní panoramatické sklo na světě, které se pod názvem Wonderlite™ využívá do luxusních kupé Mercedes-Benz třídy S.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 2100 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, vedle Mercedesu jsou to jednotlivé značky koncernů Volkswagen, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*