Mateřské centrum Větrník funguje díky dobrovolníkům

  •  

Na sídlišti Nová Ves je velké parkoviště a na jeho konci se za vysokými břízami ukrývá mateřské centrum Větrník. „Je to velká herna s hradem a klouzačkou, vybavená hračkami, hudebními nástroji, sportovními potřebami i knížkami.

Už od roku 1998 fungujeme zejména díky dobrovolníkům z řad maminek a tatínků, kteří k nám chodí se svými dětmi,“ říká Hana Uhríková, zakladatelka a koordinátorka občanského sdružení Nová Ves. A pokračuje: „Dopoledne je určeno pro rodiče s dětmi na mateřské a rodičovské dovolené, odpoledne nabízíme kurz Malý hudebníček (úterý), cvičení pro ženy, které vede paní Věra Bendová

z domu s pečovatelskou službou (středa), plavání v akvacentru (čtvrtek) i volnou hernu pro školáky (pátek). Nepravidelně připravujeme tradiční akce typu karneval, Mikulášská, Vánoční posezení, výlety nebo narozeninové párty. Máme zde i malou posilovnu, internet, kuchyňku a spoustu kreativního materiálu.

Aktivity projektu S námi nejste sami jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV, prostředky statutárního města Teplice a Krajského úřadu Ústeckého kraje a sponzorskými dary.

Hana Uhříková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*