Máme problém s dítětem

  •  

Každý rodič někdy řeší problémy kolem dítěte a každá rodina prochází náročnými obdobími. Na tom není nic neobvyklého a nevyhýbá se to nikomu z nás. Někdy však je situace v rodinách komplikovaná, nedaří se ji vyřešit  nebo změnit, opakuje se, výsledný efekt našeho úsilí je jen krátkodobý, nabalují se další a další věci.

V rodině pak může nastat napětí, jednotliví členové vnímají nepohodu, doma se více křičí, je více hádek, děti jsou čím dál více v opozici, do toho všeho pozvání do školy, vše se vyhrocuje. Zkouší se rady od rodinných příslušníků a přátel, ale nic moc nepomáhá. Rodiče vnímají beznaději, jsou vyčerpaní, naštvaní, přesto přirozeně mají své děti rádi a záleží jim na tom, aby z té jejich holky/kluka něco pořádného bylo, trápí se a kladou si otázku, kde udělali chybu? Každý rodič chybuje, a pomineme-li zcela dysfunkční rodiny, také každý rodič vychovává své dítě s nejlepším vědomím a svědomím, co nejlépe, jak to sám umí.

Spirála nabízí odbornou pomoc zaměřenou mimo jiné na problémy v rodinách s dětmi. Rodiče s námi řeší spory mezi sourozenci, konflikty dětí se spolužáky,  kamarády, školní problémy s prospěchem nebo chováním, potíže dětí s učiteli, spory uvnitř rodiny, konflikty rodičů kvůli nesouladu ve výchově, děti nedodržují pravidla, neposlouchají,  toulají se, tráví celé hodiny na sociálních sítích nebo u her, nemají o nic jiného zájem. Rodiče řeší ztráty peněz nebo cenných předmětů. Může také nastat situace, kdy se obecně jednotlivým členům nedaří přizpůsobit novým situacím v rodině, jakými jsou rozvod, rozšíření rodiny o nového člena, úmrtí.

Pokud si říkáte, „to je jako u nás“, možná je to ten vhodný okamžik  požádat  o odbornou pomoc. Ve světě je standardní, že lidé využívají podpory kouče,  psychiatra, proč tedy nevyužít odbornou pomoc terapeuta, krizového interventa i u nás? Někoho, kdo se pokusí poodhalit příčiny nepohody ve vaší rodině, pomůže vám hledat přijatelná řešení vedoucí k  pozitivní změně a provede vás náročným obdobím.

Konzultace v rámci programu „Zdravá rodina“ probíhají bezplatně na adrese: Spirála z. s., K Chatám 22, 403 40 Ústí nad Labem – Skorotice.

Objednat se můžete na tel. čísle Linky pomoci: Tel: 475 60 3 390, která je v provozu nonstop. Více na www.spirala-ul.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*