Mám rodinu vždy na prvním místě

  •  

Kandidát do Senátu v doplňovacích volbách za volební obvod Teplice. Ing. Bohumil Ježek, pedagog, člen zastupitelstva Ústeckého kraje a člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Vážení občané, milí přátelé.
Rozhodl jsem se přijmout kandidaturu do Senátu ve volebním obvodu Teplice. Chtěl bych tak zúročit své několikaleté zkušenosti z práce v krajském i obecním zastupitelstvu. Jako krajský zastupitel jsem detailně seznámen s problémy, které občany v našem kraji trápí, a jsem připraven v případě zvolení senátorem ihned začít iniciativně pracovat na jejich řešení.
Jako středoškolský pedagog vidím nejvyšší prioritu ve zrušení inkluze na školách, která nikomu neprospívá. Dále bych chtěl zamezit vlivu politických a multikulturních neziskovek na školní osnovy. Škola má vzdělávat, a ne vštěpovat politické názory. Velmi negativně rovněž vnímám fakt, že se Teplicko stává významným centrem výroby a distribuce drog, a to v rámci celé republiky. Produkce např. pervitinu je v našem regionu významná dokonce z celoevropského hlediska!
Ve stejné míře podporuji program hnutí SPD, zaměřený na podporu mladých rodin, www.rodinanaprvnimmiste.cz a zabránění přílivu nelegálních migrantů na území České republiky.
Odevzdáte-li mi ve volebních dnech 27. a 28. března 2020 svůj hlas, máte záruku, že pro splnění mého volebního programu pro senátní obvod Teplice udělám já i ostatní kolegové z hnutí SPD maximum.

Stát musí více podpořit slušné, poctivé a pracovité občany

Jaké jsou Vaše priority pro Teplicko a republiku?

Když to shrnu v jedné větě, tak je to podpora slušných pracovitých občanů.
Konkrétně se jedná o programový balíček SPD s názvem „Rodina na prvním místě“. Chceme zastavit současné zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými a naopak podpořit porodnost poctivých českých rodin, které řádně vychovávají své děti.
Dále je pro mě prioritou zvýšit důchody a stanovit výši minimálního důchodu na úroveň minimální mzdy.

Říkáte, že chcete podporovat pouze „poctivé rodiny, které řádně vychovávají své děti“. Jak ty „poctivé“ dokážete odlišit od těch, kteří podle Vás sociální podporu zneužívají?

Navrhuji dvě jasná kritéria.
1) Alespoň jeden rodič musí pracovat.
2) Děti musí řádně docházet do školy a nemít neomluvenou absenci.
Pokud není splněna alespoň jedna z těchto podmínek, na sociální podporu takoví lidé nedosáhnou. V dnešní době pobírají sociální příspěvky lidé, kteří v životě téměř nepracovali, a jejichž děti se mnohdy poflakují po ulicích a nechodí řádně do školy! Takové rodiny rozhodně žádnou podporu a nezasloužená privilegia ze strany SPD očekávat nemohou.

Jakou konkrétní podobu má tedy programový balíček SPD na podporu porodnosti českých rodin?

Kompletní informace získají čtenáři na webové stránce www.rodinanaprvnimmiste.cz. Já zmíním například manželské, neúčelové půjčky, které jsou podmíněny tím, že alespoň jeden z manželského páru pracuje.
Šlo by o úvěr ve výši 800 000 Kč, jehož splácení by se po narození 1. dítěte pozastavilo na dobu odpovídající době čerpání rodičovské dovolené v konkrétní rodině.
Narodí-li se 2. dítě, splácení půjčky se opět pozastaví na dobu čerpání rodičovské dovolené a polovina jistiny úvěru se odepíše.
Pokud se rodičům narodí 3. dítě, povinnost splácet úvěr bude rodině zrušena zcela.
Mezi dalšími opatřeními bych jmenoval odpisy z daně z příjmu za každé dítě, zrušení daně z nabytí nemovitostí nebo naprosto zásadní podporu bydlení. Zejména formou podpory družstevního bydlení a státní výstavby levných bytů pro mladé rodiny.

Proč si SPD zvolila téma „Rodina na prvním místě“ jako svou hlavní prioritu?

Protože v SPD vnímáme současnou krizi základních lidských hodnot. Hodně se mluví o utiskovaných menšinách. Řeší se práva LGBT komunity, ilegálních migrantů, mluví se o povinných kvótách na ženy, financují se nemakačenka v politických „neziskovkách“ atd.
Ale pracující člověk, který řádně platí daně, táhne ekonomiku a pečlivě vychovává své děti, je upozaděn. Pro SPD jsou právě tito lidé, kteří tvoří skutečné hodnoty, na 1. místě!

Chcete něco na závěr vzkázat obyvatelům Teplicka?

Chtěl bych jim poděkovat za přečtení tohoto rozhovoru a popřát jim, ať se jim daří! Pokud se chtějí seznámit s mými dalšími tématy a názory, najdou je na facebookovém profilu Svoboda a přímá demokracie Ústecký kraj – SPD.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*