Lyžaři Arkadie na Božím Daru

Foto: Ivan Růžička
  •  

Do bílé stopy a na zasněžené svahy v okolí Božího Daru se vydala skupina lyžařů ze speciální soukromé školy teplické Arkadie. 9 kluků a děvčat se zdravotním postižením se pod vedením svých pedagogů týden seznamovalo se základy běžeckého lyžování a tři z nich se zdokonalovalo i v jízdě na lyžích sjezdových.

Sněhu bylo dost, slunce celý týden svítilo, ale studené proudění způsobovalo pokles teplot až na minus 15 až 22 stupňů. To byly podmínky opravdu náročné. Aby mladí lyžaři poznali, že stojí za to tvrdé podmínky překonávat, přijela uprostřed týdne na odpolední besedu zaměstnankyně chráněných dílen Arkadie, Adéla Šavlová, která tuto cestu vykonala před nimi. Na základě úspěšné účasti na Zimních hrách Českého hnutí speciálních olympiád v krkonošské Horní Malé Úpě se nominovala v roce 2013 na Světové hry Hnutí speciálních olympiád do jihokorejského Pchjongčchangu, o čtyři roky později, v roce 2017 si jela pro medaile na stejnou akci pod rakouský Dachstein. Přivezla na Boží Dar spoustu fotografií, medaile i návleky se startovním číslem a také vyprávění o spoustě zážitků, které z pobytu na vrcholových lyžařských akcích má. Tak si kluci a děvčata vedle mnoha dovedností, které během týdne na sněhu získali, odnesli i motivaci pro to, aby se tomuto sportu věnovali více.

Poděkování za skvělou akci patří speciálním pedagogům, kteří se celý týden dětem věnovali, Adélce Šavlové, vítězce ankety Nejúspěšnější sportovec Teplicka 2017 v kategorii Handicap, která přijela děti namotivovat, ochotnému personálu penzionu Zita a v neposlední řadě i městu Teplice, které mládežnický sport v rámci svých dotačních programů podporuje.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*