Little houses – architektura v porcelánu

  •  

Na stejnojmennou výstavu zve Dům porcelánu s modrou krví v Dubí. Autorem výstavy je rodinná firma Art Studio Genetrix z Ohníče, která se zabývá výrobou ručně zpracovaných miniatur historických domů a architektonických památek z porcelánu. V současnosti jejich katalog obsahuje osmdesát modelů reálných staveb. Ty jsou zajímavé nejen svojí architekturou, ale i historickým významem.

Každý model je ručně vyráběný a je tedy jedinečným originálem, z miniatur domů lze sestavit i ucelené soubory ulic či náměstí. Můžete si tak u nás prohlédnout například Zlatou uličku či Staroměstské náměstí, ale i významné solitérní stavby jako je rotunda svatého Jiří a svatého Vojtěcha na Řípu či poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Výstava je doplněna o panely s informacemi o historii vybraných staveb, a bude mít tedy charakter nejen umělecký, ale i edukativní. Výstavu Little houses – architektura v porcelánu si můžete prohlédnout až do 8. března každý všední den od 9:00 – 16:00 a v sobotu od 9:00 – 14:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*