Léto v sídlišti na Luně

Zdroj: teplice.sdb.cz
  •  

Salesiánské středisko vyjelo na 5 táborů do přírody a připravilo i 42 dní aktivit příměstských. Jeden z pětidenních cyklů popsala Kateřina Telíšková (14): Se střediskem jsme měli krásných 5 dní. I když v některých dnech nebylo zrovna hezké počasí, i tak jsme si to užili. Vedoucí Dana a Káťa pro nás měly připravený bohatý program. Navštívili jsme Dům s modrou krví v Dubí s krátkou přednáškou o porcelánu a prohlídkou výrobků Českého porcelánu, kde jsme se dozvěděli, proč je cibulák cibulákem. Pak jsme navštívili koupaliště v Dubí. Říkají mu Plivátko, je tak malé, jako kdybyste si uplivli.

Další den jsme prožili na farmě v Úpořinách, pozorovali jsme zvířátka a svezli se na koni. Také jsme si prohlídli keramickou dílnu Arkadie, kde nám vysvětlili postup práce. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Proboštově na zmrzlině.

Třetí den jsme navštívili Metropoli v Teplicích a svezli jsme se na motokárách. Ve středisku jsme si pak uvařili oběd – hamburgery. Byly moc dobré, mňam! Odpoledne jsme jeli vláčkem Humboltem po městě, takže víme víc o historii Teplic, které jsme si prohlédli i z věže kostela sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí. Den jsme zakončili soutěžením a hrami na faře vedle kostela.

Ve čtvrtek jsme v Krupce navštívili Vánoční dílnu, kde jsme si vyrobili vánoční ozdobu a prohlédli jsme si ručně dělané ozdoby. Poté jsme šli do muzea, kde nám pán ukázal staré vykopané věci, a pak jsme se vrátili do střediska.

Poslední den tohoto týdne jsme si ve středisku vyráběli trička a po obědě jsme byli v Aquaparku v Teplicích. Celý týden jsme si moc užili. Už se těšíme na další.

Karolína Telíšková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*