Leonidas gym Dubí na mistrovství v Bangkoku

  •  

Původně mezinárodní organizace thajského boxu IFMA juniorské mistrovství světa zrušilo a v plánu bylo pouze pro dospělé. Nakonec bylo vše jinak a IFMA v registracích otevřelo juniorské kategorie. Naštěstí jsme s tím všichni v létě počítali, a tak jsme se připravili na přísné podmínky pro cestu do Thajska.

Z Leonidas gym Dubí se vydala přes oceán  čtveřice juniorů Matěj Šimůnek, Tomáš Karel Barták, Lukáš Klaška a Martin Nebřenský s doprovodem Ladislavem Horejšem šéf trenérem Leonidas gymu a reprezentačním trenérem juniorů České republiky C.M.T.A.

Po příletu proběhlo PCR testování, kdy čekání na výsledky na karanténním hotelu bylo nekonečné, ale pak jsme už podle plánu vyrazili na aklimatizační soustředění na Pattaye, kde trénovala i slovenská reprezentace. Po aklimatizaci jsme se vydali do Bangkoku do hotelu Ambassador, kde se registrovalo k Mistrovství světa IFMA.

Začátek mistrovství se nám moc nedařilo koronavirová pauza byla znát, hlavně když postsovětské státy žádnou pauzu neměli, vše začalo snad nejtěžším možným losem pro všechny, ale kdo chce být nejlepší, musí nejlepší i porazit.

Osmnáctiletý Lukáš Klaška z Krupky byl vyřazen thajským reprezentantem. Ale chuť si spravil až v další soutěži, kde vyhrál bronz. Sedmnáctiletý Tomáš Barták z Dubí se utkal s polským medailistou a prohrál na body asi úplně nejtěsněji, jak jde u jednoho rozhodčího o 1 bod. Také si pak v další soutěži spravil chuť bronzem. Čtrnáctiletý Matěj Šimůnek z Dubí jeho postup zastavil Ukrajinec, chuť si také spravil v další soutěži, kde bral také bronz.

Třináctiletý Martin Nebřenský z Krupky jeho postup zastavil velice zkušený Rus, ale nutno podotknout, že Martin byl úplným nováčkem na mezinárodní soutěži a Rus byl zkušený závodník s mnoha knokauty i na mezinárodní scéně. Martin se do něj obul bez respektu a třetí kolo mu i pořádně zatopil. S této pyramidy veze bronz, v další soutěži ještě bere stříbro a stává se vicemistrem.

A to nejlepší na konec, IFMA otevřela zhruba 30 nových váhových kategorii, kam jsme nabídli Šimůnka a Nebřenského, kteří byli zařazeni do nových pyramid v jiných váhách. A výsledek už si zde kluci nenechali utéct, Matěj Šimůnek i Martin Nebřenský se stali juniorskými mistry světa. Závěr je tedy 2 zlaté, 1 stříbrná a 4 bronzové medaile. Tak jsme nějaké ty medaile přivezli.

Týden po návratu si Šimůnek, Nebřenský a Barták ještě vyzkoušeli Čínský box, kde jsme brali 2x zlato a 1 stříbro. Martin svůj zápas vyhrál na body a druhý vzdáním, tím bere zlato, Matějovo soupeř vzdání a KO a tím bere zlato, poslední pak Tomáš vyhrává KO a druhý prohrává na body se zemařem, ale na zemi my nebojujeme, tak to neumíme, ale i tak zkušenost. Tomáš bral stříbro. To je pro rok 2021 vše a pokračování v roce 2022, doufáme bez koronavirových omezeních.

Ladislav Horejš, Leonidas Gym Muay Thai Dubí


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*