Lázeňským hostům propadají víza

ilustr. obr.
  •  

Největší problém související s nelegálním pobytem cizinců v Ústeckém kraji nepředstavují uprchlíci, kteří do Evropy prchají z Blízkého východu či Afriky. Podle policejních statistik se největší mírou na nelegální migraci a pobytu v regionu podílejí lidé, kteří do Teplic a Dubí jezdí do lázní.

Nejvíce zadržených cizinců bez povolení pobytu také nebylo z klasických uprchlických destinací, ale z Kuvajtu.

Podle šéfa cizinecké policie Pavla Češky bylo na území Ústeckého kraje v prvním pololetí zadrženo 404 nelegálně pobývajících cizinců. „Z uvedeného počtu bylo řešeno celkem 248 lázeňských hostů,“ uvedl Češka. Z Kuvajtu jich pocházelo celkem 177.

Problémem podle policistů je, že lázeňští hosté přijíždí do ČR za účelem léčby na krátkodobá víza. Setrvávají zde i po uplynutí stanovené doby. Po rozhodnutí o udělení správního vyhoštění se odvolají a tím jsou prakticky na území ČR trpěni v rámci jejich řízení.

Nelegální pobyt cizinců je na severu Čech problém, počet 404 je druhý nejvyšší v Česku hned po Praze. K tomu ještě cizinecká policie v Ústeckém kraji zadržela 53 uprchlíků, kteří přes Česko jen projížděli.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*