Lazebník sevillský v Krušnohorském divadle

  •  

Již jedenáctý ročník Evropské hudební akademie 2017 je mezinárodní hudební workshop, který i letos přiláká do Teplic mnoho mladých pěveckých a dirigentských talentů mimo jiné z Kanady, USA, Austrálie a Číny. Užijte si třeba Lazebníka sevillského.

Jedná se o komickou operu o dvou dějstvích, která se odehrává v 17. století ve Španělsku. Hrabě Almaviva zpívá na ulici serenádu pod oknem dívky, do které se zamiloval. Figaro, jeho bývalý sluha, mu prozrazuje, že dívka se jmenuje Rosina a chystá se s ní oženit její starý poručník dr. Bartolo pro její velké dědictví. Figaro poradí Almavivovi, aby se převlékl za důstojníka a posléze za učitele hudby a tak se dostal do domu blíže k Rosině. Almaviva domluví s Rosinou její útěk a tajný sňatek.

Za bouře vniká s pomocí Figara balkónem do domu, do kterého zároveň přichází Basilio s notářem, aby smluvně potvrdili svatbu Rosiny s Bartolem. Almaviva pomocí úplatku dokáže, aby místo smlouvy Rosiny s Bartolem byla podepsána smlouva Rosiny s Almavivou. Hrabě na důkaz, že mu jde o lásku Rosiny, nikoliv o její peníze, přenechává její dědictví Bartolovi. Hraje se 19. července od 19:00 hodin a 23. července od 17:00 hodin. Vstupné je od 70 do 150 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*