Květina pomáhá lidem v nouzi

  •  

Pracovníci Terénních programů Květina v Teplicích v rámci pravidelné depistáže nabízejí pomoc lidem v nouzi. Na Teplicku a především v Dubí, poskytují takové služby celkem tři. Nabízí podporu rodinám s dětmi, dětem a lidem jako jsou osamocení senioři či osoby bez přístřeší.

„Naši terénní pracovníci dochází za klienty domů nebo na ulici, když domov nemají. Řeší komplexně jejich situaci, poskytují podporu při hledání bydlení, při získávání osobních dokladů, zajištění lékařské péče. Pomáhají lidem hledat práci, ale také se zavčas zaregistrovat na úřad práce a požádat o sociální dávky, aby nepřišli o stávající bydlení,“ popisuje Barbora Vernerová, vedoucí služby Terénní programy Květina.

Pro děti funguje Klub Magnet, který nabízí bezpečné prostředí pro trávení volného času, podporu s přípravou do školy, nabízí různé vzdělávací aktivity. Děti tu mají možnost probírat to, co je trápí s dospělým, který je vyslechne, nesoudí a pomůže jim hledat cesty k tomu, aby situaci zvládly vyřešit.

Pracovníci služeb s klienty pracují dlouhodobě a jsou schopni reagovat i na náhle vzniklé životní situace. „Jsme rádi, že si k nám lidé nachází cestu sami, že se nebojí požádat o pomoc v situacích, které by dřív nechali plynout, že se nestydí přijít a oslovit nás a hlavně, že mají sílu a odvahu problémům čelit,“ uzavírá sociální pracovnice z Květiny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*