Květina otevřela dveře veřejnosti

  •  

Nezisková organizace Květina se i letos zapojila do celorepublikové akce Týden sociálních služeb. V rámci, kterého mohla veřejnost navštívit zázemí jednotlivých sociálních služeb, které organizace na Teplicku poskytuje přes 10 let.

„Na dopoledne jsme pozvali několik středních škol připravující naše budoucí kolegy v oborech sociální činnosti, a to na exkurze v prostorech všech našich čtyřech služeb. Nouzový stav ale výuku na středních školách pozastavil, a tak musely být tyto exkurze odloženy. I přesto se akce zúčastnili alespoň žáci dvou tříd ZŠ Dubí 1,“ popisuje Michaela Žáková, vedoucí jedné ze služeb.

Během odpoledne pak byly všechny služby Květiny otevřeny laické i odborné veřejnosti. „Chtěli jsme všem, které naše činnost zajímá umožnit nahlédnout do prostorů, kde služby poskytujeme a zodpovědět jim jejich dotazy. Navštívilo nás dvanáct návštěvníků, mezi nimiž byl i náměstek primátora Jiří Štábl. Zájem lidí nás mile překvapil, jelikož jsme se obávali, že s nouzovým stavem bude účast na akci mizivá,“ doplňuje ředitelka organizace Barbora Bočková, která letos poprvé vítala zájemce o prohlídku v nově otevřeném Nízkoprahovém denním centru Květina v Teplicích, které nabízí zázemí pro lidi bez domova.

Květina na Teplicku poskytuje i Klub Magnet nízkoprahové zařízení pro děti a mládež sídlící v Komunitním centru v Dubí, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina a také Terénní programy Květina.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*