Kulturní tip Martina Uhrika

Martin Uhrik
  •  

Dvě hlavní pozvánky bych chtěl směřovat do klubu Hvjezda v Teplicích. 12.11. zde vystoupí v rámci turné Prvních 15 let kapela Zrní z Kladna (alternative). Většina jejich písniček vzniká společnou improvizací. Hudbou chceme šířit chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru a velkej zážitek. Na outfit sere pes. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen, říká o sobě kapela.

A týden na to, 19.11. zde zahrají další dvě výborný kapely. Ústecká Nerrea (rock – metal) a až z Bratislavy k nám zavítá Guns ‘n‘ Roses Tribut Slovakia (rock’n’roll-hard rock). Základní myšlenkou tohoto revival bandu je představit živé verze písní jedné z největších kapel rock’n’rollové historie a připomínat ducha doby, ve které je původní kapela hrála živě. To je důvod, proč se snažíme dostat co nejblíže ke zvuku a celkovému vzhledu originalní kapely. Hudba GUNS ‚N‘ ROSES inspirovala mnoho hudebníků (včetně členů této kapely) a fanoušků rock’n’rollu po celém světě. Pojďme tedy na výlet do 80. let ještě jednou!

Oba koncerty začínají ve 20.00. Kdybych ještě mohl pozvat jinam,tak rozhodně do Rock Pub Moskva v Bílině,kde 22.11. od 19.00 zahraje Španělská kapela Cuzo (progressive – rock) a jako support Madhause Express. A nemůžu zapomenout na znovuotevřený klub KNAK. Sice pořád trochu vázne komunikace, co se týče termínových kolizí s Hvjezdou,ale program je tam zajímavý.

Určitě bych doporučil koncert The Primitives group (psychedelic – rock), který se koná 11.11. Vznik této kapely se datuje již k roku 1965.  Pak tu máme ještě restauraci Rajče,kde je 5.11. rockový večer s názvem Noc kapel. Zde určitě stojí za to parta z Prahy Dead Daniels.  No a když k tomu přidáme všemožný akce,který pořádá Tonda Moravec v Zahradním domě a okolí, tak určitě nuda v Teplicích nehrozí.

Martin Uhrik, Klub Hvjezda


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*