Kulturní tip Jiřího R. Haagera

  •  

Na botanickou zahradu si obyvatelé i hosté Teplic již zvykli a na návštěvnost si tato instituce jistě naříkat nemůže. Mezi její činnosti patří i výstavy a jedna z nich potrvá do konce listopadu. „Duše Vietnamu“, jak se výstava nazývá, si nedělá nárok na hluboký vhled do této exotické země.

Postavena je na víceméně turistických fotografiích Hany a Františka Šedivých, na nichž je zachycena běžná realita – to, s čím se každý návštěvník Vietnamu setká. Díky tomu, že jsme v botanické zahradě, doplňují je přehledné mapky zachycující vegetaci, klima a další přírodní podmínky. V tropickém skleníku budou – kromě již existující asijské expozice – umístěny i další druhy z Vietnamu pocházející a díky Botanické zahradě v Praze-Troji bude exteriér a lávka ozdobena panely s fotografiemi vzácnějších rostlin.

Dalšími tipy na říjen jsou koncerty v Jazz klubu. Zejména ten, který se uskuteční 24. října. Vystoupí tu slovenská zpěvačka Zdenka Trvalcová. Ale už 17. října tu vystoupí pražská skupina s bluesovými kořeny Jamie Marshall a Amplified Acoustic Band.

Jiří R. Haager, ředitel teplické botanické zahrady


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*