Kulturní tip Evy Stieberové

  •  

Podzim v Krušnohorském divadle pokračuje uváděním „silných“ titulů a já mám veliké štěstí, že díky své profesi mohu být u každého z nich! Hodně diváků přivedev neděli 24. 9. do hlediště  režijní prvotina Ivy Janžurové „Báječná neděle v parku CréveCoeur“, v níž si zahraje po boku své dcery Sabiny Remundové, Lucie Žáčkové a Barbory Munzarové. Skvělá příležitost pro společný kulturní zážitek je ale hned nedělní dopolední rodinné představení „Princezna se zlatou hvězdou na čele,“ se kterým zavítá do Teplic mostecké městské divadlo.

A divadelní fajnšmekři si určitě den poté nenechajíujít hořkou komedii Ludmily Ulické„Ruská zavařenina“,v níž je patrná autorčina inspirace Čechovovým „Višňovým sadem“. Skvělá parta ochotníků při Domu kultury Krupka s touto slavila úspěch na soutěžiamatérských divadelních souborů v Děčíně a líbila se i zhýčkanému pražskému publiku v Činoherním klubu. Slavný český „vodník“ Josef Dvořák letos v rámci svého turné s legendárním muzikálem „Čochtan vypravuje“ slaví 75 let, v Krušnohorském divadle mu popřejeme 9. října. Ale ještě předtím, v pondělí 2. října si užijeme špičkovou ukázku propracovaného psychologizujícího herectví, jak nám je předvedou Viktor Dvořák, Veronika Kubařová a především Veronika Gajerová a Aleš Procházka ve slavné klasice „Kdo se bojí Virginie Woolfové“.

A aby byl můj výčet tipů na brzký podzim úplný, 11. 10. přijďte na divadelně akrobatický projekt TheLooser(s) v režii choreografické persony Jarka Cemerka,za unikátního beatboxového doprovodu Ondřeje Havlíka, určitě nevynechejte 23. 10. „Dvě noci na Karlštejně“ z pera jednoho z nejpopulárnějších českých dramatiků současnosti Petra Kolečka a 31. 10. původní slovenský muzikál „Frida“, věnovaný slavné mexické malířce. Čímž jsme se dostali ke Galerii Zahradní dům, kde se 18, 10. v 18 hodin odehraje vernisáž výsledků Mezinárodního výtvarného workshopu Volary 2017 – VWV.  A kdo by té kultury v říjnu stále ještě neměl dost, může si 27. 10. v prostorách Krušnohorského maskaronu zablbnout na historicky prvníHallooweenské taneční párty. A to samozřejmě není zdaleka všechno, co Dům kultury v Teplicích svým věrným v měsíci říjnu nabízí!

Eva Stieberová, dramaturg KDT, produkční DK Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*