Kulturní tip Bohuslava Bočka

Bohuslav Boček. Zdroj: Regionální muzeum Teplice
  •  

Rád bych čtenáře měsíčníku Žít Teplice upozornil na pět výstav a stálé expozice, které si mohou prohlédnout v září letošního roku v teplickém muzeu. Jedná se o unikátní výstavu instalovanou v Jízdárně teplického zámku k 700. Výroční narození Karla IV. s názvem Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků, na které bude od 2. do 11. září vystavena kopie koruny Svaté říše římské. Dále výstavy Dráteníkův rok, Tři malíři na cestách, Pytlák a jeho Zbraň a Výstava panoramatických fotografií zanosem.cz.

Návštěvníci teplického zámku si samozřejmě mohou i v září denně mimo pondělí prohlédnout naše stálé expozice. Kromě historických zámeckých interiérů i několik muzejních expozic: archeologie, zoologie, mineralogie, keramika a porcelán, lázeňství, gotické a barokní umění, historické hodiny a mincovní kabinet.

Velkým lákadlem je také expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích, která zahrnuje i prohlídku dochované románské krypty a zbytků klášterní basiliky a údajným hrobem české královny Judity. V neposlední řadě nabízíme ve foyer teplického zámku návštěvníkům zdarma výstavu exponátu měsíce. V září jím budou konzervované nekovové a archeologické předměty. Těšíme se na vaší návštěvu.

Bohuslav Boček, ředitel Regionálního muzea Teplice

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*