Kulturní tip Aleny Manukjanové

  •  

Čtenáře Žít Teplice  bych ráda pozvala na dvě představení Hereckého studia Domu kultury v Teplicích. V úterý 15. září  na vybrané balady ze sbírky Kytice J. Erbena pro příznivce tajemna, krásné hudby i stínového divadla a v neděli 27. září na pohádku O princezně, která ráčkovala.  Já se chystám do Krušnohorského divadla 1. října na představení Podivný případ se psem. Hlavní hrdina tohoto knižního bestselleru Marka Haddona je patnáctiletý Christopher.

Matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Románu se prodalo přes 2 miliony výtisků, jeho dramatizovaná verze se stala divadelní senzací zdaleka nejen ve Velké Británii.

První pražské nastudování Podivného případu se psem v Divadle Kalich jistě vzbudí očekávání už jen díky jménům v tvůrčím týmu Jiří Mádl/Jan Cina, Simona Babčáková, Hana Vagnerová a další.|Hru režíroval mezinárodně respektovaný tandem Skutr (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), který proslul svou osobitou, nápaditou divadelní poetikou. Pravidelně chodím také do kina Květen.

V září bych vám doporučila od 10. do 15. 9. nový český film Gangster Ka,  inspirovaný knihou Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř. Co si rozhodně nenechám ujít, bude 29. září ve 20.00 hodin film Roger Walters The Wall. Jedná se o koncertní film, který zachycuje světové turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené ve třech městech na dvou kontinentech, putují mezi 150 metrů dlouhým jevištěm a zákulisím, ze kterého vše exkluzivně komentuje sám Waters.

Alena Manukjanová, Dům kultury Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*