Kubera už prezidentem je, ve filmu

  •  

Jestli se senátor, teplický primátor a krajský zastupitel Jaroslav Kubera, bude ucházet také o prezidentský post, můžeme zatím jen hádat. Konečné rozhodnutí slíbil prozradit po podzimních volbách do Sněmovny.

Ale jisté je, že Kubera už prezidentem je a dokonce bez voleb. A to na filmovém plátně. Stal se prezidentem Benešem v novém filmu Ondřeje Trojana, který shledal silnou vizuální podobu v těchto dvou osobnostech.

Film o československém špionovi Zdeňku Tomanovi přijde do kin v únoru a Jaroslav Kubera přijal nabídku režiséra Trojana zahrát postavu významného politika, prezidenta Edvarda Beneše. Zahraje si po boku Jiřího Macháčka nebo Tatiany Vilhelmové.

„Byly to nesmírně náročné dva dny filmování. Poctivá filmařina, jak ji umí Ondřej Trojan je dřina a má velké nároky na všechny, kteří se na tvorbě filmu podílí“, říká Jaroslav Kubera alias Edvard Beneš a trému přirovnává k té maturitní.

Nováček úplný ale není. Už dvakrát hrál před publikem v teplickém Krušnohorském divadle. V roce 2009 ztvárnil roli číšníka v indické restauraci ve hře Casanova posera a také roli principála v Prodané nevěstě, taktéž na prknech teplického divadla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*